Tokarki ciężkie

Herkules

Tokarki CNC – przyszłość branży obróbkowej

Tokarki ciężkie są dziś jednymi z najważniejszych maszyn stosowanych w przemyśle metalowym i obróbce metali. Te potężne urządzenia wykorzystywane są do obróbki takich materiałów jak m.in. stal, aluminium, żeliwo czy miedź, w przypadku których przeprowadza się obróbkę skrawaniem. Tokarki do metalu charakteryzują się solidną konstrukcją oraz dużą wytrzymałością, co pozwala im na przeprowadzanie operacji dużą prędkością i wysokim obciążeniem.

W EUROTEC oferujemy szeroki wybór tokarek CNC z serii NWD (do obróbki wielkogabarytowej) oraz serii P marki Herkules, które wyposażone są w różnego rodzaju narzędzia, takie jak noże tokarskie czy frezy, które umożliwiają precyzyjne formowanie i obróbkę detali metalowych. Dzięki tego typu urządzeniom zakłady produkcyjne są w stanie przeprowadzać różnorodne operacje, w tym m.in. toczenie, gwintowanie, frezowanie czy wiercenie – niezbędne w produkcji części maszyn, narzędzi czy elementów konstrukcyjnych.

Tokarki do metalu Herkules z serii NWD – gwarancja wydajności i doskonałej precyzji

Tokarki CNC do metalu Herkules z typu NWD to seria zaawansowanych maszyn tokarskich, które cieszą się dużym uznaniem w przemyśle metalurgicznym i obróbce metali. Herkules, jako renomowany producent maszyn, znany jest z wysokiej jakości i solidnej konstrukcji swoich urządzeń. Seria NWD jest szczególnie ceniona ze względu na swoje zaawansowane funkcje i możliwości, które sprawiają, że są one idealnym wyborem do obróbki metali o dużej średnicy oraz wysokiej precyzji.

Tokarki ciężkie z serii NWD marki Herkules są wyposażone w takie elementy jak:

  • 4-prowadnicowe łoże w ciężkim, odlewanym wykonaniu. Na dwóch prowadnicach znajdują się suporty tokarskie, natomiast kolejne dwie służą do mocowania konika, koziołków lub podtrzymek. W rezultacie zyskujemy tokarkę CNC do metalu, która zapewnia nie tylko stabilność i precyzję, ale też płynną , sprawną pracę;

  • wrzecienniki z obudową z wysokiej jakości odlewu maszynowego, wałami ze stali kłutej oraz kołami zębatymi o szlifowanych bokach;

  • konik, który pełni funkcję łożyska przeciwległego do wrzeciennika, jest wykonany z wysokogatunkowego odlewu maszynowego;

  • suport tokarski i sanie łoża, które wpływają na płynność i sprawny przebieg prac obróbkowych;

  • nowoczesne, zintegrowane z komputerem sterowanie CNC.

Tokarki CNC do metalu Herkules z typoszeregu NWD oferują solidną, wytrzymałą konstrukcję, dzięki czemu są bardzo stabilne i odporne na obciążenia. Dzięki zastosowaniu nowatorskiego systemu sterowania CNC tokarki do metalu Herkules umożliwiają także automatyzację procesu obróbki, co przekłada się na zwiększenie efektywności i wydajności pracy, jak również minimalizację ryzyka pojawienia się błędów ludzkich. Co ważne, tokarki z serii NWD są polecane do obróbki różnego rodzaju wałów o bardzo dużych rozmiarach, takich jak wały napędowe statków, wirniki turbin oraz wały przekładniowe z uzębieniem.

Tokarka CNC do metalu Herkules z serii P – niezawodna podczas obróbki mniejszych przedmiotów

Tokarki CNC z serii P marki Herkules to wysokiej jakości maszyny ciężkie, które służą do obróbki mniejszych i średnich przedmiotów. Urządzenia te wyróżniają się wysokim momentem obrotowym i niezrównaną dokładnością ruchu obrotowego, co przekłada się na ich niezawodną, płynną pracę w zróżnicowanych warunkach. Główne komponenty tokarek z serii P to:

  • łoże skonstruowane na bazie 4 prowadnic, które zapobiega deformacjom termicznym, a przy tym zapewnia wydajne i długotrwałe użytkowanie;

  • wrzeciennik, który odpowiada za wysoką stabilność urządzenia;

  • konik zastosowany jako łożysko przeciwległe do wrzeciennika, dzięki czemu spełnia rygorystyczne wymagania związane ze stabilnością, tłumieniem dźwięków i dokładnym ruchem obrotowym;

  • zaawansowane systemy sterowania numerycznego CNC, które umożliwiają programowanie i kontrolę procesu obróbki w sposób precyzyjny i zautomatyzowany.

Za sprawą zaawansowanych technologii i wysokiej jakości komponentów tokarki do metalu Herkules serii P oferują wysoką precyzję obróbki, co jest kluczowe przy produkcji części o wymagających tolerancjach geometrycznych. Maszyny umożliwiają także przeprowadzanie różnorodnych operacji obróbczych, takich jak toczenie zewnętrzne i wewnętrzne, gwintowanie, frezowanie czy wiercenie.

 

W przypadku dodatkowych pytań na temat tokarek CNC do metalu dostępnych w ofercie EUROTEC zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego z naszymi doradcami.

TOP