MAE. Maschinen- und Apparatebau Götzen GmbH

MAE - informacje o firmie

Firma Eurotec jest reprezentantem znanego i renomowanego, niemieckiego producenta maszyn i urządzeń do prostowania oraz pras do montażu zestawów kołowych – firmy MAE

Produkty i urządzenia firmy MAE znajdują zastosowanie w licznych gałęziach przemysłu (m.in. przemysł motoryzacyjny, lotniczy, kolejowy, stoczniowy, metalurgiczny). W zakresie produktów przeznaczonych dla kolejnictwa firma MAE rozwinęła szereg pras i urządzeń wspomagających do produkcji, montażu, regeneracji i kontroli zestawów kołowych pojazdów szynowych.

Producent pras i urządzeń do prostowania oraz pras do montażu zestawów kołowych dla kolejnictwa. Prasy do prostowania znajdują zastosowanie m.in. w przemyśle motoryzacyjnym do prostowania wałków, osi, wałów korbowych, listew zębatych stosowanych w układach kierowniczych. Oprócz motoryzacji, prasy do prostowania są stosowane w przemyśle maszynowym, w produkcji maszyn elektrycznych, a w szczególności do prostowania m.in. wirników i wałków uzębionych. Ponadto prasy do prostowania znajdują zastosowanie w produkcji narzędzi długich jak wiertła, szpilki, elementy znormalizowane oraz przy produkcji prowadnic i śrub pociągowych, a także w produkcji narzędzi i instrumentów medycznych.

Prasy do prostowania znajdują również zastosowanie w przemyśle hutniczym, do prostowanie elementów podłużnych jak profile i półwyroby (kęsy i kęsiska).

Odrębną grupę produktów stanowią prasy do zestawów kołowych, służące do rozprasowywania i naprasowywania kół na osie kolejowe. W zakresie produktów przeznaczonych dla kolejnictwa firma MAE rozwinęła szereg pras i urządzeń wspomagających do produkcji, montażu, regeneracji i kontroli zestawów kołowych pojazdów szynowych.

Maschinen- und Apparatebau

Götzen GmbH

Steinhof 65, D 40699 Erkrath

www.mae-goetzen.de

Prasy do prostowania ręczne

Prostowanie zdeformowanych elementów jest właściwie niepożądanym etapem pracy. Dlatego często nie podejmuje się inwestycji i podejmuje się próby zmniejszenia zniekształceń za pomocą prostych urządzeń lub wyeliminowania ich poprzez kosztowną obróbkę mechaniczną.

Jest to często nieekonomiczne, nawet przy małych ilościach. Inwestycja może się tutaj szybko zwrócić, ponieważ nasze ręczne prasy do prostowania gwarantują precyzyjną i czułą obróbkę elementów z dużą powtarzalnością, nawet przy mniej doświadczonym personelu obsługi.

Właściwości ogólne

Siła prostowania: od 160 do 25.000 kN
Długość detali: od 30 do 20.000 mm
Przekrój poprzeczny detali: od 3 do 900 mm
Ciężar detali: od 5 Gram do 20 Ton
Dokładność prostowania: poniżej 0,01 mm

Prasy do prostowania - automatyczne

Prostujesz krótkie lub długie części, okrągłe lub profilowane? Szukasz odpowiedniej maszyny do procesu prostowania? Mamy dwie koncepcje rozwiązań: automatyczne prostownice serii M-AH i ASV.

Dzięki tym seriom można wydajnie i precyzyjnie wyrównywać elementy obrabiane z dokładnością do 0,01 mm.

Właściwości ogólne

Siła prostowania: od 15 do 25.000 kN
Długość detali: od 40 mm do 30 m
Przekrój poprzeczny detali:od 2 do 800 mm
Ciężar detali: od 5 Gram do 20 Ton
Dokładność prostowania: do 0,01 mm

Prasy do zestawów kołowych

Innowacyjne rozwiązania techniczne. MAE od ponad 50 lat opracowuje i dostarcza prasy montażowe do zestawów kołowych pojazdów szynowych. Niezależnie od tego, czy chodzi o szybkie pociągi, czy tramwaje, mamy odpowiednie rozwiązanie.

Właściwości ogólne

Siła nacisku od 2.000 do 6.300 kN
Długość osi od 400 do 3.200 mm
Średnica kół od 400 do 1.500 mm
Ciężar zestawów do 8.000 kg

TOP