Seria Genesis GX

Gleason Corporation

Seria Genesis GX - system szlifowania do wysoko wydajnej produkcji kół zębatych

Szlifierki obwiedniowe Genesis 200GX i 260GX do kół zębatych łączą maksymalną produktywność z minimalnymi czasami pomocniczymi. Seria GX jest idealnym rozwiązaniem dla klientów o wysokich wymaganiach dot. produktywności i jakości.

Średnica obrabianego przedmiotu, max260 mm
Moduł, max4 mm
Droga wału, max500 mm

Koncepcja dwuwrzecionowa minimalizuje czasy pomocnicze
Czasochłonny załadunek i rozładunek w trakcie produkcji seryjnej następuje równolegle do procesu szlifowania, w wyniku tego nieproduktywne czasy pomocnicze są redukowane do minimum.

Szlifowanie z kontrolą przekoszenia
To szlifowanie z kontrolą przekoszenia umożliwia różne wartości przekoszenia w szlifie dwustronnym przy szlifowaniu uzębień skośnych z modyfikacjami boków. Co jest zadziwiające, bez zwiększenia czasu szlifowania albo obciągania.

W pełni automatyczny przebieg pracy z first-part-cycle.
Po uzbrojeniu mechanicznym, GX wykonuje wszystkie niezbędne kroki aż do szlifowania pierwszych przedmiotów, w jednej operacji i w pełni automatycznie.

Szlifowanie na najwyższą gładkość
Za pomocą serii GX używa się szlifowania na najwyższą gładkość ściernicami wielostrefowymi do uzyskiwania wysokich jakości powierzchni. Te ściernice mają taką budowę, że za pomocą jednej strefy szlifuje się a drugiej poleruje, przy czym każda ze stref jest indywidualnie dopasowana do specyficznych wymagań.

Szlifowanie VRM
Za pomocą funkcji szlifowania VRM (Variabe Rate Method) wpływa się na typową teksturę powierzchni uzębień szlifowanych i uzyskuje tekstury, które pozytywnie wpływają na hałaśliwość.

Gotowa do „closed loop”
Połączcie swoją szlifierkę GX z maszyną pomiarową Gleason i zwrotnie wprowadzajcie dane pomiarowe bezpośrednio do maszyny produkcyjnej. GX porównuje dane pomiarowe z wartościami nominalnymi i automatycznie kalkuluje niezbędne wartości korekcyjne.

TOP