Dłutownice - Seria P

Gleason Corporation

Seria P - dłutownice do uzębień średniej wielkości do 800 mm

Serię średnich dłutownic Gleason można łatwo dopasowywać do indywidualnych wymagań klientów. Są trzy wielkości modeli średniej wielkości maszyn serii P: P500S, P600S i P600/800S. Seria P może zostać wyposażona w opcję elektronicznej prowadnicy skośnej. 

Maksymalna średnica detalu800 mm
Maksymalny moduł12 mm
Maksymalny długość skoku250 mm

Konstrukcja zapewniająca długą żywotność
Dynamicznie sztywna i termicznie stabilna maszyna jest uzupełniona przez ekstremalnie sztywny uchwyt narzędziowy -gwaranta długiej żywotności.

Większa dokładność
Jedyny w swoim rodzaju design korpusu maszyny w kombinacji ze specyficznymi prowadnicami i wolnymi od luzu napędami zapewnia precyzyjne ruchy w całym zakresie prędkości obrotowej.

Szybko wymienna prowadnica skośna
Jedyne w swoim rodzaju wykonanie hydrostatycznej prowadnicy wrzeciona umożliwia minimalny czas przezbrajania między prowadzeniem prostym i skośnym. Dla większej elastyczności należy wybrać opcję Gleason ES.

Większa elastyczność - rewolucyjna opcja ES
Elektroniczna prowadnica skośna (ES) pozwala operatorowi na zmianę kąta skosu na obrabianym przedmiocie, po prostu przez wprowadzenie wymaganych wartości w programie dialogowym. Oprogramowanie obliczy dla Was wszystkie niezbędne ustawienia!

Uzębienia wielokrotne w jednym zamocowaniu
Przy zastosowaniu różnych tandemowych dłutaków Fellowsa można w jednym zamocowaniu obrabiać przedmioty z uzębieniem wielokrotnym.

Prosta obsługa
Dane wprowadzane dialogowo pozwalają operatorowi na szybką zmianę między obrabianymi przedmiotami. Nowe zlecenia można wprowadzać podczas gdy aktualne zlecenie jest jeszcze w produkcji.

Rewolucyjna technologia ES

Technologia ES firmy Gleason pozwala operatorowi na zmianę kąta skosu na obrabianym przedmiocie po prostu przez wprowadzenie wymaganych wartości w programie dialogowym. Oprogramowanie automatycznie obliczy wszystkie niezbędne ustawienia maszyny!

Szybkie ustawianie i dopasowanie
Trudna i żmudna wymiana mechanicznych prowadnic skośnych zostaje wyeliminowana, czekanie na nowe prowadnice należy do przeszłości, unika się dodatkowo kosztów magazynowania.

Kompensacja skrzywienia hartowniczego
Typowe wahania skosu i korespondującą odchyłkę zarysu bocznego zęba można łatwo usunąć przez dodanie wartości kompensacji w programie obróbki.

Zachowanie elastyczności
Przy zastosowaniu technologii ES można obrabiać skosy pod kątem ponad 45 stopni i ekstremalnie krótkie zarysy boczne zębów na uzębieniach zewnętrznych i wewnętrznych. Jest to również idealne rozwiązanie dla małych wielkości serii i wykonywania prototypów.

Proste wykonywanie uzębień wielokrotnych
Za pomocą narzędzi tandemowych można produkować koła zębate o różnych kątach wzniosu i kierunkach wzniosu jak też różne uzębienia zewnętrzne i wewnętrzne na jednym przedmiocie w tylko jednym zamocowaniu.

TOP