Dłutownice - Seria GP

Gleason Corporation

Seria GP – dłutownice do kół zębatych do średnicy 300 mm

Zaprojektowane do obróbki uzębień wewnętrznych i zewnętrznych o zębach prostych i skośnych. Dłutownice serii GP dostępne są w dwóch modelach GP200 i GP300 i mogą zostać opcjonalnie wyposażone w elektroniczną prowadnicę (oznaczenie ES).

Maksymalna średnica detalu300 mm
Maksymalny moduł6 mm
Maksymalny długość skoku110 mm

Dłutownice charakteryzują się bardzo dużą sztywnością dynamiczną i stabilnością termiczną, co zapewnia bardzo długą żywotność. Są dedykowane dla produkcji jednostkowej i wielkoseryjnej. Wrzeciono dłutownicy zostało specjalnie zaprojektowane i umożliwia znaczną redukcję czasów przezbrajania pomiędzy dłutowaniem zębów prostych i skośnych. Uzupełniłem jest elektroniczna prowadnica ES, która umożliwia operatorowi uzyskanie zadanego kąta pochylenia uzębienia, poprzez wprowadzenie odpowiedniej wartości w programie dialogowym maszyny. Następnie maszyna samodzielnie przelicza nastawy.

Dłutownica oferuje prostą obsługę, wprowadzanie danych za pomocą programu dialogowego i w efekcie szybką zmianę produkcji z detalu na detal. Nastawy nowego detalu mogą być wprowadzane podczas bieżącej produkcji innego detalu.

Dłutownica może być opcjonalnie wyposażona w automatyczny system wymiany dłutaków, w celu uzyskania jeszcze większej produktywności. Ponadto umożliwia wykonanie wielu uzębień na tym samym jednym detalu, bez ponoszenia dużych nakładów czasowych. Dłutownice serii GP są przystosowane do automatyzacji.

Seria GP
TOP