Dłutownice - Seria GP

Gleason Corporation

Seria GP – dłutownice do kół zębatych do średnicy 300 mm

Zaprojektowane do obróbki uzębień wewnętrznych i zewnętrznych o zębach prostych i skośnych. Dłutownice serii GP dostępne są w dwóch modelach GP200 i GP300 i mogą zostać opcjonalnie wyposażone w elektroniczną prowadnicę (oznaczenie ES).

Maksymalna średnica detalu 300 mm
Maksymalny moduł 6 mm
Maksymalny długość skoku 110 mm

Dłutownice charakteryzują się bardzo dużą sztywnością dynamiczną i stabilnością termiczną, co zapewnia bardzo długą żywotność. Są dedykowane dla produkcji jednostkowej i wielkoseryjnej. Wrzeciono dłutownicy zostało specjalnie zaprojektowane i umożliwia znaczną redukcję czasów przezbrajania pomiędzy dłutowaniem zębów prostych i skośnych. Uzupełniłem jest elektroniczna prowadnica ES, która umożliwia operatorowi uzyskanie zadanego kąta pochylenia uzębienia, poprzez wprowadzenie odpowiedniej wartości w programie dialogowym maszyny. Następnie maszyna samodzielnie przelicza nastawy.

Dłutownica oferuje prostą obsługę, wprowadzanie danych za pomocą programu dialogowego i w efekcie szybką zmianę produkcji z detalu na detal. Nastawy nowego detalu mogą być wprowadzane podczas bieżącej produkcji innego detalu.

Dłutownica może być opcjonalnie wyposażona w automatyczny system wymiany dłutaków, w celu uzyskania jeszcze większej produktywności. Ponadto umożliwia wykonanie wielu uzębień na tym samym jednym detalu, bez ponoszenia dużych nakładów czasowych. Dłutownice serii GP są przystosowane do automatyzacji.

TOP

Jesteś zainteresowany naszą Ofertą? Zapraszamy do Kontaktu