Miedź i wiązka elektronów - idealne połączenie

Ze względu na doskonałą przewodność elektryczną i cieplną, miedź jest bardzo wszechstronnym materiałem. Dzięki integracji miedzi z procesem EBM, pro-beam jest w stanie zaoferować swoim klientom szereg korzyści i opcji zastosowań:

Miedź doskonale nadaje się do produkcji komponentów, takich jak radiatory, dla których kluczowe znaczenie ma efektywne rozpraszanie ciepła. Wysoka przewodność elektryczna tego materiału czyni go również idealnym do zastosowań w przemyśle elektrycznym i energetycznym, w tym do produkcji płytek drukowanych i elementów zasilających. Miedź wykazuje jednak wysokie odbicie światła, co stanowi duże wyzwanie podczas przetwarzania, zwłaszcza w przypadku lekkich systemów optycznych. Podczas korzystania z wiązki elektronów nie ma odbicia, co zapewnia dobrą stabilność procesu. Ponadto można wykorzystać 100 procent energii wejściowej. Dzięki wysokiej wydajności i środowisku próżniowemu, proces EBM pozwala na produkcję szczególnie gęstych i wysokiej jakości komponentów.

Bardzo stabilny proces systemów pro-beam przyczynia się między innymi do doskonałej jakości powierzchni. Kolejną zaletą PB EBM 30S jest koncepcja równoległości systemu, która znacznie zwiększa produktywność w porównaniu do innych producentów. Dzięki takiemu ogólnemu podejściu, pro-beam umożliwia produkcję addytywną bardzo złożonych geometrii i niestandardowych części, które spełniają wymagania przemysłu, zarówno w przypadku elastycznej, jak i seryjnej produkcji elementów metalowych.

Grupa pro-beam dąży do poszerzania granic technologii produkcji addytywnej i oferowania swoim klientom innowacyjnych rozwiązań. Wprowadzenie miedzi do procesu EBM otwiera nowe możliwości produkcji wysokiej jakości komponentów w różnych branżach, np. elektromobilności, lotnictwie i technologii energetycznej.

https://www.pro-beam.com/en/additive-manufacturing/powderbedprocess/

https://www.pro-beam.com/en/

 

#eurotec #probeam #ebeam #WEBAM #EBM #additivemanufacturing #additive #metaladditive #3Dprinting  

TOP