Zaproszenie na Targi TRAKO 2023

Targi TRAKO 2023 - logo

Wspólnie z naszymi partnerami z firm:

MAE. Maschinen- und Apparatebau Götzen GmbH & TIRA GmbH

Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska targowego.

Oferujemy m.in. prasy i wyważarki do zestawów kołowych.

zestawy kołowe

Łączenie zestawów kołowych oznacza precyzyjne pozycjonowanie komponentów o dużej masie i ich wydajną obsługę zgodnie z zastosowaniem. W prasach do zestawów kołowych MAE narzędzia są zaprojektowane tak, aby zminimalizować przestrzeń montażową. Oferujemy również szereg rozwiązań do wydajnego załadunku i rozładunku nieporęcznych zestawów kołowych. Prasy spełniają wszystkie powszechne normy DB, GOST, AAR czy TBT.

wyważarki do zestawów kołowych

W dziedzinie technologii kolejowej TIRA była i jest pionierem i wyznacznikiem trendów w rozwoju, produkcji i dostawie wyważarek zarówno do zestawów kołowych, jak i tarcz kół. Wyważarki TIRA dokonują pomiaru niewyważenia i kąta w obu płaszczyznach. Za pomocą tego typu maszyn można również zmierzyć bicie osiowe i koncentryczne w płaszczyznach łożysk kół.


Nasz asortyment kolejowy uzupełniają produkty firm:

gleason logo
nsh logo
hegenscheidt logo

Wszystkich zainteresowanych obróbką kół zębatych stosowanych w zestawach kołowych napędowych zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy Gleason. Oferujemy frezarki obwiedniowe i szlifierki do kół zębatych, a także narzędzia i przyrządy mocujące do obróbki kół zębatych.


Pionowe centra tokarskie do obróbki kół kolejowych obręczowych i monoblokowych, gwarantują ekonomiczną i trwale dokładną kompletną obróbkę, trudnych w obróbce elementów z różnych materiałów i o różnych rozmiarach detali o maksymalnej średnicy 1600 mm i maksymalnej masie 2000 kg.


Bramowe tokarki do zestawów kołowych gwarantują wysoką wydajność i jakość obróbki w zakresie konserwacji zestawów kołowych i są dostępne w różnych wersjach. Obsługują zestawy kołowe o średnicy koła jezdnego min. 500 mm i maks. 1400 mm. Konstrukcja bramowa zapewnia idealną swobodę ruchów podczas załadunku (wersja przelotowa) i obsługi maszyny.


Tokarki podtorowe do zestawów kołowych zapewniają wysoką precyzję i ekonomiczną obróbkę zestawów kołowych dla pociągów dużych prędkości, a także pociągów lokalnych w stanie zamontowanym i niezamontowanym. Dostępna jest również wersja tandemowa do jednoczesnej obróbki zestawów kołowych w wózkach z mechanicznie niesprzężonymi osiami. Dzięki nowej opatentowanej podwójnej maszynie tandemowej dwa wózki są obrabiane jednocześnie.

Mobilna tokarka do zestawów kołowych Mobiturn® zapewnia precyzyjną konserwację pojazdu na żądanie przy krótkich przestojach i wysokiej dostępności pojazdu. Pierwszy i jedyny na świecie mobilny system obróbki zestawów kołowych wykorzystuje technologię podpodłogowych tokarek do zestawów kołowych i napędza pojazd szynowy jako system mobilny. Może być transportowany na miejsce pracy koleją lub drogą. Koła, zestawy kołowe i tarcze hamulcowe są obrabiane zarówno w stanie zamontowanym, jak i zdemontowanym.


Szlifierki i tokarki do osi kolejowych gwarantują maksymalną precyzję z dokładnością do µm. Maszyny te nadają się do szlifowania obrotowo-symetrycznych części z różnych materiałów i o różnych rozmiarach, o masie przedmiotu obrabianego do 5000 kg.

TOP