ProfiTurn V - Tokarki pionowe

Waldrich Siegen GmbH & Co. KG

Ultraprecyzyjne i wydajne tokarki

Do pobrania

Broszura PDF

Bazując na naszej tradycji i wieloletnim doświadczeniu w budowie tokarek poziomych, frezarek bramowych i wiertrako-frezarek, firma WaldrichSiegen wyznacza nowe standardy na rynku dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu: tokarka pionowa ProfiTurn V zachwyca precyzją, wydajnością i niezawodnością, z których firma WaldrichSiegen jest znana od dziesięcioleci.

Niezrównana precyzja i wydajność

Wyjątkową cechą innowacyjnej tokarki pionowej, jest zwiększenie precyzji i wydajności, co odróżnia ProfiTurn V od wcześniej stosowanych koncepcji. Szeroki zakres procesów produkcyjnych można również zintegrować z obróbką złożonych elementów i maksymalną elastycznością. W pełni hydrostatyczne prowadzenie wszystkich osi głównych gwarantuje najwyższą wydajność i dokładność skrawania.

Ponadto ProfiTurn V zachwyca efektywnością energetyczną, a także łatwością konserwacji i łatwością serwisowania. Połączenie wysokiej jakości "made in Germany" we wszystkich elementach maszyny, gwarantuje wysoką wydajność i minimalne koszty cyklu życia.

Koncepcja maszyn

Przejrzysty, modułowy program maszyn ProfiTurn V firmy WaldrichSiegen oferuje szeroką gamę wersji wykonania, które umożliwiają obróbkę szerokiej gamy elementów. Aby zapewnić długotrwałą niezawodność i najwyższą jakość, wszystkie główne elementy profiTurn V są wykonane z wysokiej jakości odlewów i następnie obrabiane z najwyższą precyzją w zakładach WaldrichSiegen.

Idealny do każdego zadania

Każdy szczegół tokarek pionowych jest precyzyjnie dopasowany, aby zapewnić idealne rozwiązanie w każdym zadaniu produkcyjnym. Osie główne, prowadzone hydrostatycznie, gwarantują nie tylko najwyższą sztywność statyczną i dynamiczną, ale także optymalne właściwości tłumiące, bezluzową pracę i niemal nieograniczoną żywotność prowadnic. Również łożysko tarczy uchwytowej jest łożyskowane hydrostatycznie i stwarza warunki do obciążenia bardzo ciężkimi detalami. Wszystkie główne osie ProfiTurn V, w tym oś W, są sterowane NC.

Agregaty tokarki ProfiTurn V mogą być stosowane do toczenia, frezowania, wiercenia i szlifowania. Wymiana agregatów przebiega w pełni automatycznie. Systemy wymiany narzędzi dostępne są w różnych wersjach: tarczowe, łańcuchowe, regałowe itp.

Tokarka ProfiTurn V występuje na życzenie klientów z obrotowym stołem stałym lub przejezdnym, a także w wersji bramowej typu Gantry.

Mocna konstrukcja maszyn

Część dolna i tarcza uchwytowa stołu obrotowego wykonane są z wysokiej jakości odlewu. Tarcza uchwytowa jest łożyskowana hydrostatycznie i została celowo wyposażona w przewymiarowane łożysko główne i jest napędzana bezluzowym napędem master-slave, o dwóch przełożeniach. Ponadto konstrukcja tokarki ProfiTurn V zachwyca swoimi doskonałymi właściwościami statycznymi i dynamicznymi, niezwykle wysokim momentem obrotowym i doskonałą dokładnością pozycjonowania w trybie frezowania.

W tokarkach ProfiTurn V wykorzystano sprawdzony interefejs Masterhead. Koncepcja posiada wiele zalet i charakteryzuje się wysoką sztywnością przyłącza, wysoką żywotnością łożysk na wale napędowym oraz niskim poziomem hałasu. Zapewnia doskonały stosunek sprawności i wysoką dostępność maszyny.

Szybka i bezpieczna procesowo wymiana różnych narzędzi do różnych operacji jak szlifowanie, frezowanie, toczenie, czy wiercenie jest istotnym elementem w ekonomicznej kompleksowej obróbce złożonych kształtów. W zależności od wymaganej liczby narzędzi, firma WaldrichSiegen oferuje optymalne urządzenie do wymiany narzędzi, zapewniające krótki czas wymiany wiór-do-wióra. Są to stacje pick-up, wymienniki tarczowe, łańcuchowe, regałowe, ze zintegrowanym robotem i inne, w zależności od indywidualnych potrzeb.

Zastosowanie nowoczesnych systemów zarządzania narzędziami znacznie skraca czas przestojów maszyny. Zarządzanie informacjami technologicznymi może zostać przejęte przez system zarządzania narzędziami WaldrichSiegen i odbywa się niezależnie od sterowania maszyną. Dzięki interfejsom systemowym do planowania produkcji maszyna jest optymalnie zintegrowana z procesem produkcyjnym.

Firma WaldrichSiegen oferuje szeroką gamę opcjonalnych jednostek obróbczych do zastosowań tokarskich, frezowania, wiercenia i szlifowania dla tokarek pionowych ProfiTurn V. Wszystkie jednostki przekonują zrównoważonym stosunkiem prędkości do momentu obrotowego. Bazując na wieloletnim doświadczeniu w budowie tokarek i frezarek, firma WaldrichSiegen oferuje również swoim klientom przystawki w specjalnych konstrukcjach do szerokiej gamy zadań obróbkowych.

Inne zalety jednostek obróbczych ProfiTurn V:

 • najwyższa dokładność
 • długa żywotność
 • smarowanie smarem łożysk
 • interfejsy dla wszystkich popularnych systemów narzędziowych

Dane techniczne

Tokarki pionowe ProfiTurn V zostały zaprojektowane z myślą o precyzji, niezawodności i wydajności oraz są dostępne w szerokiej gamie wykonań.

Najważniejsze dane:

 • średnica obróbki do 13.000 mm
 • wysokość obróbki do 11.000 mm
 • długość wysuwu suwaka do 4.000 mm
 • przekrój suwaka 600 x 600 mm
 • mocny, wydajny napęd główny w suwaku do operacji frezowania, wiercenia i szlifowania
 • moc na tarczy uchwytowej do 300 kW
 • moment obrotowy tarczy uchwytowej do 560.000 Nm
 • nośność tarczy uchwytowej do 500 t

Większe wymiary maszyny są oferowane jako wersja specjalna.

TOP