Frezarki bramowe ProfiMill

Waldrich Siegen GmbH & Co. KG

Frezarka bramowa zapewaniająca najwyższą jakość i ekonomiczność

Opierając się na wieloletnim doświadczeniu i własnym know-how, WaldrichSiegen zrewolucjonizował swoją koncepcję frezarek. Rezultat: typoszereg frezarek bramowych, które wyznaczają standardy na rynku pod względem precyzji i wydajności. Skupiono się na znacznym zwiększeniu mocy i momentu obrotowego w porównaniu do wszystkich dostępnych już na rynku maszyn, a także na zwiększeniu dostępności maszyn.

ProfiMill jest przeznaczony do precyzyjnej obróbki elementów XL. Kompaktowa frezarka ProfiMill o szerokości od 2,7 do 4,2 m jest idealną frezarką bramową do obróbki małych i średnich detali.

Do pobrania

Broszura PDF

Zalety

Opierając się na wieloletnim doświadczeniu i własnym know-how, WaldrichSiegen zrewolucjonizował swoją koncepcję frezarek. Rezultat: typoszereg frezarek bramowych, które wyznaczają standardy na rynku pod względem precyzji i wydajności.

Niezrównana wydajność

Dzięki łatwości konserwacji i serwisowania, a także efektywności energetycznej, znacznie zwiększono ekonomiczność pracy maszyny i zminimalizowano koszty cyklu życia.

Dzięki modułowej konstrukcji, ProfiMill oferuje szeroki zakres wykończenia maszyn:

  • ze stałą lub ruchomą belką poprzeczną
  • w wykonaniu stołowym
  • z podwójnym stołem
  • w wykonaniu bramowym
  • z systemem palet wymiennych

Koncepcja maszyn

W rozwoju koncepcji ProfiMill, firma WaldrichSiegen konsekwentnie pracuje nad jak największą standaryzacją wszystkich zespołów. ProfiMill jest optymalnym rozwiązaniem do efektywnej obróbki dużych detali o złożonych kształtach, zarówno pod względem technicznym, jak i ekonomicznym. Frezarki są projektowane zarówno w wykonaniu bramowym, jak i wykonaniu stołowym. Wersja bramowa pochłania mniej miejsca w porównaniu do wersji stołowej. Wszystkie główne komponenty frezarek ProfiMill są wykonane w formie wysokiej jakości odlewów, a następnie są precyzyjnie obrabiane w naszym zakładzie. Wytrzymała konstrukcja w połączeniu z układem hydrostatycznym we wszystkich osiach, gwarantuje niemal nieograniczoną żywotność, bezluzową pracę, maksymalne obciążenie stołu i bardzo dużą sztywność dynamiczną. Firma WaldrichSiegen opracowała i wykonała własny hydrostatyczny napęd ślimakowy gwarantujący ekstremalną sztywność w ruchu ciężkich detali. Koncepcja maszyn umożliwia wykonanie na jednej maszynie zarówno obróbki zgrubnej jak i wykańczającej.

Najwyższa jakość i ekonomiczność

Śruby kulowe pociągowe ze wstępnym napięciem zapewniają najwyższa jakość pozycjonowania belki poprzecznej, a układ napędowy master-slave zapewnia wysoką dynamikę przy jednocześnie bardzo wysokiej dokładności pozycjonowania przesuwu sań dolnych osi Y. Dzięki krzywym kompensacji na prowadnicach bramy, a także na belce poprzecznej, koryguje się nawet najmniejsze fizyczne ugięcia w układzie. Wreszcie, inteligentne połączenie pionowej i poziomej regulacji belki poprzecznej skutkuje optymalnymi warunkami skrawania i czystą powierzchnią obrabianą.

Mocna konstrukcja maszyn

Firma WaldrichSiegen konsekwentnie rozwijała koncepcję głowicy Masterhead w celu uzyskania najwyższej wydajności i w ten sposób zmieniła wrzeciono w "prosty" wał napędowy. Wszystkie agregaty i przystawki są mocowane i wymieniane na przyłączach głowicy Masterhead. Głowica uniwersalna z wymiennym elektrowrzecionem realizuje niemal każdą prędkość obrotową. Dzięki temu można wykonać dowolną liczbę, smarowanych smarem agregatów i przystawek i zrezygnować z zawodnych układów chłodzących. Skutkuje to również mniejszą liczbą przyłączy, wpływa pozytywnie na czas dostępności maszyn i koszty eksploatacji. Złącze głowicy Matsrehead posiada cztery przyłącza, bardzo dużą siłę przylegania i niskie ciśnienie hydrauliczne.

Firma WaldrichSiegen konsekwentnie rozwijała na potrzeby obróbki ciężkiej, koncepcję układów hydrostatycznych napędu ślimakowego i prowadnic. Dzięki czemu udało się znacząco poprawić sztywność dynamiczną ślimacznic hydrostatycznych. Aby osiągnąć najwyższą sztywność z jednoczesnym doskonałym tłumieniem, wszystkie osie maszyn są prowadzone hydrostatycznie. Do czterech prowadnic na oś, zgodnie z zasadą "jedna pompa na jedną kieszeń". Umożliwia to obróbkę detali o masie do 500 t i więcej dla maszyn w wykonaniu stołowym. Maszyny w wersji bramowej są również prowadzone hydrostatycznie, a w przypadku bardzo dużych bram, posiadają również napęd hydrostatyczny. Oś Y (sanie dolen na belkach poprzecznej) w celu zapewnienia najwyższej dokładności pozycjonowania i największych sił posuwów osi, realizowana jest we wszystkich maszynach za pomocą elektrycznego układu napędowego master-slave.

ProfiMill jest oferowany ze sterowaniem Siemens 840D sl lub opcjonalnie Fanuc i Heidenhain. W przypadku sterowania Siemens maszyny są wyposażone układy napędowe Siemens Sinamics. Interfejsy cyfrowe z funkcjami "Drive-Cliq" umożliwiają łatwą konfigurację.

Różnorodność potencjalnych detali obróbkowych determinuje zastosowanie wielu głowic i przystawek, które w zależności od warunków obróbki są automatycznie wymieniane. Dokładne pozycjonowanie pozycji mocowania zapewnia serwonapęd. Zapewniony jest w trakcie obróbki, dostęp do agregatów celem przeglądu i konserwacji.

Różnorodność potencjalnych detali obróbkowych determinuje zastosowanie wielu głowic i przystawek. Przystawki i głowice są konstruowane i produkowane, włącznie z kołami zębatymi w zakładach WaldrichSiegen. Zaleta dla klientów: wysoka jakość wszystkich agregatów i zagwarantowana dostaw części zamiennych, nawet po dziesięcioleciach.

W zależności od wymaganej liczby narzędzi, firma WaldrichSiegen oferuje optymalne urządzenie do wymiany. Wymiennik łańcuchowy oferujący od 40 do 140 miejsc, jest idealny dla tych, którzy wykorzystują mniej narzędzi. Wymiennik regałowy oferuje od 80 do 500 miejsc. Ponadto można zaplanować indywidualne sloty dla narzędzia specjalne lub indywidualne systemy wymiany. Oddzielna stacja przechowywania narzędzi umożliwia wyposażenie magazynka w nowe narzędzia przy pełnej produkcji.

System zarządzania narzędziami WaldrichSiegen jest niezależny od sterowania maszyną i charakteryzuje się:

  • Dokładne monitorowanie kolizji i jak najlepsze wykorzystanie przestrzeni
  • Monitorowanie możliwości odkładania
  • Monitorowanie żywotności
  • Interfejsy do zewnętrznych stacji roboczych (np. programowanie, wstępne ustawianie narzędzi, sterowanie maszyną przez Ethernet)
  • Opcjonalny skaner kodów kreskowych lub laserowy czytnik chipów

Wymiary

Szerokość – prześwit między słupami3,000 – 14,000 mm
Wysokość – prześwit w pionie2,000 – 12,000 mm
Szerokość stołu2,500 – 8,500 mm
Długość stołu5,000 (+ 500) mm
Szerokość mocowania Gantry2,500 – 13,000 mm
Długość mocowania Gantryna życzenie

Suporty frezujące

 MR 450MR 550MR 600
Moc38 – 71 kW80 – 100 kW100 – 140 kW
Moment obrotowyUp to 2,750 NmUp to 7,500 Nm8,000 – 11,000 Nm
Obroty, bezstopniowo6,000 min-14,000 min-12,500 min-1
Prędkość znamionowa230 min-1130 min-1120 min-1
TOP