SERIA T - HECKERT

5-osiowe paletowe poziome centrum obróbcze z funkcją toczenia

Duża przestrzeń robocza przy minimalnym zapotrzebowaniu na miejsce Te 5-osiowe poziome centra obróbcze pomagają zaoszczędzić przestrzeń nie tracąc nic z funkcjonalności. Dzięki wysokiej dokładności i sztywności maszyn, możliwe jest uzyskanie najwyższego poziomu precyzji procesów produkcyjnych.

Maszyna podstawowa charakteryzuje się dużą sztywnością i tłumieniem drgań, posiada bezpośrednie odprowadzenie wiórów także przy obróbce na sucho. Powierzchnia posadowienia maszyny została znacząco zredukowana, bo aż o 38%. Kolumna maszyny posiada termo symetryczną konstrukcję, pozwalającą na właściwe odprowadzania ciepła z obszaru przestrzeni roboczej maszyny. Zapewnia niezawodność w obróbce 5-cio osiowej, dodatkowo poprzez zapewnienie bardzo wysokiej stabilność i dwustronne łożyskowanie piątej osi.

Maszyna oferuje operacje toczenia. Jest wyposażona w stół obrotowy NC, pozwalający uzyskać prędkość obrotową do 900 obr/min. Stół jest znormalizowany i daje możliwość stosowania standardowych elementów mocujących, a także posiada funkcję rozpoznania niewyważenia.

Ponadto maszyna została zoptymalizowana pod kątem bardzo dynamicznej obróbki, co potwierdzają przyspieszenia oferowane przez poszczególne osie. Dynamiki ruchów pozwala na redukowanie czasów obróbczych i przekładają się wprost na większą wydajność produkcyjną. System wymiany palet oferuje większą elastyczność i czas wymiany 12,5 s

Wrzeciono oferuje moment obrotowy do 292Nm, przy obrotach do 15.000 obr./min. Zastosowanie we wrzecionie uchwytu narzędziowego HSK-T100 zapewnia bardzo krótki czas od uruchomienia do uzyskania maksymalnej prędkości obrotowej wrzeciona. Maszyna oferuje magazyn narzędzi do 240 miejsc, dowolnie konfigurowany ze slotami na duże, przedłużane i ciężkie narzędzia, również z możliwością identyfikacji narzędzi np. RFID

Pobierz broszurę informacyjną - SERIA T - HECKERT

SERIA T - HECKERT

Dane techniczne Heckert Seria T

Przejazdy X/Y/Zmm700 / 750 / 750
Posuw szybkim/min80
Przyspieszenie X/Y/Zm/s28/11/8
Maksymalna prędkość obrotowa osi Bobr/min900
Czas wiór do wióras3,8/td>
Uchwyt narzędziowyHSK-T100
Max długość narzędziamm430
Max średnica narzędziamm220
Wielkość palet (opcjonalnie)mm400x400 (400x500)
Czas wymiany paletys12,5
Kontur obrabianego przedmiotuø w mm600
Max wysokość obrabianego przedmiotumm400
Masa załadowczakg400
Długość maszynymm6.750
Szerokość maszynymm2.960

Galeria Heckert Seria T

TOP