Dłutaki do dłutowania obwiedniowego

Gleason Corporation

Dłutaki do dłutowania obwiedniowego

Dłutowanie obwiedniowe jest często preferowanym procesem obróbki wstępnej i na gotowo niehartowanych uzębień wewnętrznych, obróbki boków jak też profili specjalnych. Gleason oferuje swoim klientom kompletną paletę nadzwyczaj wydajnych i korzystnych pod względem kosztowym dłutaków, z których wszystkie są produkowane z najwyższą precyzją na niezmiennym wysokim poziomie jakości, z zastosowaniem najnowocześniejszych urządzeń produkcyjnych. Ma to decydujące znaczenie, ponieważ jakość dłutaków, w szczególności odchyłki podziałki i bicie, są bezpośrednio przenoszone na jakość obrabianego koła zębatego.

Program dostaw*:

  • Dłutaki tarczowe, garnkowe i trzpieniowe, z bokami zębów szlifowanymi wysoce dokładną metodą Gleason-Isoform®. Narzędzia Isoform® wytwarzają na obrabianym przedmiocie stały promień zaokrąglenia stopy zęba: który zachowuje się od stanu narzędzia nowego aż do końca żywotności dłutaka. W wyniku tego czas żywotności narzędzia ulega wydłużeniu o 25%.
  • Dłutaki jednorazowe typu Wafer® i Wafer® II nie muszą być ostrzone. Dlatego odpadają koszty ostrzenia, koszty ponownego powlekania jak też błędy przy ostrzeniu. Poza tym te narzędzia są produkowane w takiej samej wielkości, tak że przy wymianie dłutaka nie są wymagane żadne zmiany ustawienia maszyny. Również zmniejszeniu ulegają koszty magazynowania narzędzi.
  • Projekty zgodne ze specyficznymi wymaganiami klienta albo według normy. Dostępna duża liczba wysokowydajnych materiałów PM-HSS i powłok.

Dane dłutaków:

  • Zakres modułu: 0,5 do 17 mm.
  • Średnica zewnętrzna: 12 do 310 mm.
  • Kąt pochylenia: 0 do 50°.
TOP