Frezy obwiedniowe

Gleason Corporation

FREZY  OBWIEDNIOWE

Frezy obwiedniowe Gleason zaprojektowano specjalnie w celu uzyskiwania najwyższej wydajności obróbki zgrubnej i wykańczającej. Wysokowartościowe ostrza ze stali szybkotnącej o podwyższonej wydajności skrawania (HSS) oraz najnowsze powłoki z materiałów twardych przyczyniają się do wzrostu wydajności i obniżenia kosztów jednostkowych we wszystkich ważnych typach obróbki: na mokro i na sucho, obróbka dużych i małych modułów, zgrubna i wykańczająca o wysokiej dokładności

Program dostaw*:

Frezy obwiedniowe Opti-Gash®

Frezy obwiedniowe o małej średnicy i wielu rowkach wiórowych dla zwiększenia wydajności skrawania przez większe prędkości posuwu i prędkości obrotowe jak też zwiększenia żywotność między operacjami ostrzenia. Większa liczba rowków wiórowych pozwala ponadto na uzyskiwanie bardziej precyzyjnego profilu.

Narzędzia Opti-Cut®

Frezy obwiedniowe, frezy kształtowe i dłutaki Opti-Cut® posiadają wkładki z węglika wolframu w celu uzyskiwania dużej prędkości obróbki kół zębatych o dużym module z zachowaniem znakomitej żywotności narzędzia. Specjalna obróbka krawędzi skrawających i technologia powlekania przyczyniają się do optymalizacji wydajności. Koszty obróbki można w stosunku do konwencjonalnych narzędzi HSS obniżyć do 60%.

Frezy obwiedniowe z podziałem warstwy skrawającej do szybkiego usuwania materiału E-Z Cut

Frezy do szybkiego usuwania metalu przed obróbką wykańczającą kół zębatych o module 6,35 lub większym. Ten typ posiada specyficzne rowki wiórowe aby w ten sposób móc wykorzystać dodatkowe krawędzie skrawające w górnej trzeciej części głębokości, gdzie znajduje się dwie trzecie usuwanego materiału. Dzięki temu można zwiększyć prędkości posuwu o 43 do 185%.

Dane frezu obwiedniowego:

  • Zakres modułu: 0,3 do 40 mm.
  • Średnica zewnętrzna: 12 do 430 mm.
  • Stal szybkotnąca o podwyższonej wydajności skrawania (HSS) albo węgliki spiekane
  • Powłoki: TiN, TiCN, TiAlN und AlCrN.

Frezy kształtowe o profilu zatoczonym

o budowie standardowej z promieniem wypukłym albo wklęsłym, aż do bardzo skomplikowanych kształtów jak frezy do sprężarek śrubowych albo pił taśmowych.

Frezy kształtowe ze stali szybkotnącej o podwyższonej wydajności skrawania; proste, skośne albo załamane rowki wiórowe; dodatni albo ujemny kąt skrawania na powierzchni cięcia, narzędzia natrafiające na siebie albo przenikające się, uzębienie V albo nieciągłe usytuowanie zębów skrawających; luz promieniowy, luz osiowy i podcięcie stopy.

TOP