Phoenix 280G

Gleason Corporation

Phoenix 280G - szybki i wysokiej jakości proces produkcji kół stożkowych w przemyśle samochodów osobowych i małych ciężarowych

Maszyna Phoenix® 280G spełnia wymagania dot. zwiększonej wydajności szlifowania kół stożkowych przez wysoko produktywny nowy projekt, którego obsługa i konserwacja jest łatwiejsza i bardziej niezawodna.

Średnica obrabianego przedmiotu, max280 mm
Liczba zębów1-300
Średnica ściernicy, max9'

Niezawodność jest na pierwszym planie
Obszar roboczy, który jest specjalnie zaprojektowany do odprowadzania szlamu ze szlifowania i posiada zintegrowaną jednostkę do obciągania o jedynej w swoim rodzaju konstrukcji teleskopowej. Dzięki temu może ona podczas procesu obciągania zostać przemieszczona do obszaru roboczego a następnie podczas szlifowania zostać schowana w jednej płaszczyźnie z obudową. Czysty i prosty obszar roboczy maszyny dla minimalizacji osadów szlamu.

Znakomita jakość, większa dokładność i powtarzalność
Automatyczny rozdzielacz materiału, który jest montowany w bezpośredniej bliskości wrzeciona roboczego, zapewnia niezmiennie wysoką jakość uzębienia, przez nadzwyczaj dokładny i niezawodny pomiar pozycji wrębu międzyzębnego. Znakomita jakość, większa dokładność i powtarzalność dzięki sztywnej monolitycznej budowie kolumnowej.

Wydajne sterowanie, obsługa przyjazna dla użytkownika
Nowe funkcje obsługowe i sieciowe umożliwiają prostą integrację w każdym nowoczesnym środowisku produkcyjnym. Oprogramowanie Gleason umożliwia proste i intuicyjne ustawianie i obsługę.

Wielostronność
Elastyczność i wielostronność dla najróżniejszych geometrii uzębień jak koła spiralne, hipoidalne, koła stożkowe z uzębieniem prostym, koła koronowe, sprzęgła płaskie, koła stożkowe hipoidalne i o wysokim przełożeniu.

Szybkie i proste przezbrajanie
Szybkie i powtarzalne przezbrajanie dzięki nie wymagającym narzędzi szybkomocującym konstrukcjom ściernicy, przyrządu i przewodów chłodziwa.

TOP