Inteligentny system produkcyjny dla długotrwałej produkcji w Fabryce Przyszłości.

Dla wysokiej wydajności i trwałej dokładności.

Frezarki bramowe typoszeregu ProfiMill 4500/103-TP z systemem wymiany palet i kierowania produkcją.

Frezarki bramowe typoszeregu ProfiMill 4500/103-TP z systemem wymiany palet i kierowania produkcją.

Firma KraussMaffei Technologies GmbH z Monachium to nowy klient, który zamówił dwie w pełni zautomatyzowane frezarki bramowe typoszeregu Profimill 4500/103-TP z systemem wymiany palet i kierowania produkcją.

Produkcja wtryskarek ciśnieniowych o sile zwarcia do 6000 t wymaga wydajnych, mocnych i bardzo precyzyjnych obrabiarek do obróbki części wielkogabarytowych. Dlatego obydwie maszyny, każda o długości po 25,30 m są wykonane w wersji z hydrostatycznymi prowadnicami we wszystkich głównych osiach. Mimo robiącego wrażenie wymiaru ponad 70 m całkowitej długości urządzenia i mocy frezowania wynoszącej ponad 100 kW obydwie maszyny przekonują do siebie najwyższą dokładnością w ujęciu ciągłym przy obróbce powierzchni płaskich (0,02 mm) i otworów (≤ 0,01 mm) jak też opracowaną specjalnie dla naszych klientów elastyczną i w pełni zautomatyzowaną koncepcją maszyn.

Jednak przekonujące są nie tylko wysokie moce i dokładności trwałe - na decyzję o zakupie miały duży wpływ zarówno sprytna koncepcja całkowita, jak i uzyskana w ten sposób produktywność całego urządzenia w połączeniu z energetyczną efektywnością produkcji. Uzasadnione jest dlatego stosowanie przez WaldrichSiegen logo "Efektywność energetyczna made in Germany" Federalnego Ministerstwa Gospodarki.

System kierowania produkcją umożliwia wymagającą małego nakładu pracy produkcję 24/7 z w pełni nadzorowanym procesem obróbki i wolnym od luk współdziałaniem wszystkich systemów wewnętrznych i zewnętrznych, m. in. systemu diagnostycznego WaldrichSiegen, systemu wysokociśnieniowego KSS dla wierteł lufowych i monitorowania narzędzi, na wypadek złamanie wiertła, monitorowania procesu za pomocą kamer oraz nadzoru procesu firmy OMATIVE. W pełni zautomatyzowany system wymiany palet składa się z sześciu zewnętrznych stacji uzbrajania/buforowych i łącznie 8 palet (4000 x 4500 mm) o udźwigu maksymalnym 100 t i jest wyposażony w bezobsługowy system transportowy (AVG/ Automatic Guided Vehicles / pojazdy sterowane automatycznie). Obydwie maszyny korzystają ze wspólnego magazynu narzędzi o łącznie 608 miejscach, który jest przygotowany do w pełni automatycznego załadunku i rozładunku za pomocą bezobsługowego systemu transportowego (AVG).

WaldrichSiegen realizuje wysoce skomplikowany system produkcyjny jako generalny wykonawca i przekaże urządzenia w przyszłym roku pod klucz nowemu zakładowi klienta w Parsdorf. Start produkcji na nowych maszynach ProfiMill będzie dla KraussMaffei równocześnie początkiem trwałej oszczędności energii i zmniejszenia emisji CO2 przy produkcji wtryskarek ciśnieniowych.

European Technology sp. z o.o., sp.k. – wyłączny przedstawiciel w Polsce firmy Waldrich Siegen, Waldrich Siegen jest właścicielem marki UNION Chemnitz
Rozwiązania dedykowane dla przemysłu ciężkiego i wielu innych branż.
Precyzyjna obróbka wielkogabarytowa.
Sprzedaż i serwis w Polsce www.eurotec.pl eurotec@eurotec.pl

TOP