MAE. Maschinen- und Apparatebau Götzen GmbH

MAE - informacje o firmie

Firma Eurotec jest reprezentantem znanego i renomowanego, niemieckiego producenta maszyn i urządzeń do prostowania oraz pras do montażu zestawów kołowych – firmy MAE

Produkty i urządzenia firmy MAE znajdują zastosowanie w licznych gałęziach przemysłu (m.in. przemysł motoryzacyjny, lotniczy, kolejowy, stoczniowy, metalurgiczny). W zakresie produktów przeznaczonych dla kolejnictwa firma MAE rozwinęła szereg pras i urządzeń wspomagających do produkcji, montażu, regeneracji i kontroli zestawów kołowych pojazdów szynowych.

Producent pras i urządzeń do prostowania oraz pras do montażu zestawów kołowych dla kolejnictwa. Prasy do prostowania znajdują zastosowanie m.in. w przemyśle motoryzacyjnym do prostowania wałków, osi, wałów korbowych, listew zębatych stosowanych w układach kierowniczych. Oprócz motoryzacji, prasy do prostowania są stosowane w przemyśle maszynowym, w produkcji maszyn elektrycznych, a w szczególności do prostowania m.in. wirników i wałków uzębionych. Ponadto prasy do prostowania znajdują zastosowanie w produkcji narzędzi długich jak wiertła, szpilki, elementy znormalizowane oraz przy produkcji prowadnic i śrub pociągowych, a także w produkcji narzędzi i instrumentów medycznych.

Prasy do prostowania znajdują również zastosowanie w przemyśle hutniczym, do prostowanie elementów podłużnych jak profile i półwyroby (kęsy i kęsiska).

Odrębną grupę produktów stanowią prasy do zestawów kołowych, służące do rozprasowywania i naprasowywania kół na osie kolejowe. W zakresie produktów przeznaczonych dla kolejnictwa firma MAE rozwinęła szereg pras i urządzeń wspomagających do produkcji, montażu, regeneracji i kontroli zestawów kołowych pojazdów szynowych.

Maschinen- und Apparatebau

Götzen GmbH

Steinhof 65, D 40699 Erkrath

www.mae-goetzen.de

MAE Maschinen- und Apparatebau Götzen
TOP