SERIA T - HECKERT

5-osiowe paletowe poziome centrum obróbcze z funkcją toczenia

Duża przestrzeń robocza przy minimalnym zapotrzebowaniu na miejsce Te 5-osiowe poziome centra obróbcze pomagają zaoszczędzić przestrzeń nie tracąc nic z funkcjonalności. Dzięki wysokiej dokładności i sztywności maszyn, możliwe jest uzyskanie najwyższego poziomu precyzji procesów produkcyjnych.

Maszyna podstawowa charakteryzuje się dużą sztywnością i tłumieniem drgań, posiada bezpośrednie odprowadzenie wiórów także przy obróbce na sucho. Powierzchnia posadowienia maszyny została znacząco zredukowana, bo aż o 38%. Kolumna maszyny posiada termo symetryczną konstrukcję, pozwalającą na właściwe odprowadzania ciepła z obszaru przestrzeni roboczej maszyny. Zapewnia niezawodność w obróbce 5-cio osiowej, dodatkowo poprzez zapewnienie bardzo wysokiej stabilność i dwustronne łożyskowanie piątej osi.

Maszyna oferuje operacje toczenia. Jest wyposażona w stół obrotowy NC, pozwalający uzyskać prędkość obrotową do 900 obr/min. Stół jest znormalizowany i daje możliwość stosowania standardowych elementów mocujących, a także posiada funkcję rozpoznania niewyważenia.

Ponadto maszyna została zoptymalizowana pod kątem bardzo dynamicznej obróbki, co potwierdzają przyspieszenia oferowane przez poszczególne osie. Dynamiki ruchów pozwala na redukowanie czasów obróbczych i przekładają się wprost na większą wydajność produkcyjną. System wymiany palet oferuje większą elastyczność i czas wymiany 12,5 s

Wrzeciono oferuje moment obrotowy do 292Nm, przy obrotach do 15.000 obr./min. Zastosowanie we wrzecionie uchwytu narzędziowego HSK-T100 zapewnia bardzo krótki czas od uruchomienia do uzyskania maksymalnej prędkości obrotowej wrzeciona. Maszyna oferuje magazyn narzędzi do 240 miejsc, dowolnie konfigurowany ze slotami na duże, przedłużane i ciężkie narzędzia, również z możliwością identyfikacji narzędzi np. RFID

Pobierz broszurę informacyjną - SERIA T - HECKERT

SERIA T - HECKERT

Dane techniczne Heckert Seria T

Przejazdy X/Y/Z mm 700 / 750 / 750
Posuw szybki m/min 80
Przyspieszenie X/Y/Z m/s2 8/11/8
Maksymalna prędkość obrotowa osi B obr/min 900
Czas wiór do wióra s 3,8/td>
Uchwyt narzędziowy HSK-T100
Max długość narzędzia mm 430
Max średnica narzędzia mm 220
Wielkość palet (opcjonalnie) mm 400x400 (400x500)
Czas wymiany palety s 12,5
Kontur obrabianego przedmiotu ø w mm 600
Max wysokość obrabianego przedmiotu mm 400
Masa załadowcza kg 400
Długość maszyny mm 6.750
Szerokość maszyny mm 2.960

Galeria Heckert Seria T

TOP